Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Çocuk görüşme merkezinin açılışı gerçekleştirildi
  05.05.2023

  Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından velayet altındaki çocukların teslimi ve çocukla kişisel ilişki kurulması işlemlerinin gerçekleştirileceği “Çocuk Görüşme Merkezi” düzenlenen törenle hizmete açıldı.

  Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Silifke Kaymakamlığı ve Silifke Belediye Başkanlığının desteğiyle Silifke Adalet Sarayının yanında bulunan Prof. Dr. Doğan CÜCELOĞLU Kültür Merkezinin 2 ve 3 nolu atölyeleri, yapılan tadilat ve tefrişat işlemlerinin tamamlanmasının ardından “Çocuk Görüşme Merkezi” olarak faaliyetlerine başladı.

  Açılış programında konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER, “Çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki kurulmasına dair aile mahkemelerince verilen ilam ve tedbir kararları, geçmişte icra memurları ve kolluk kuvvetleri tarafından yerine getirilirken yapılan düzenleme sonucunda bu görev çocuğun yüksek yararı gözetilerek adli destek ve mağdur hizmetleri müdürlüklerine verilmiştir. Bu kapsamda çocuk, hak sahibi ve yükümlü ebeveynler, çocukların yaş ve gelişim düzeyleri gözetilerek hazırlanan görüşme merkezine çağrılacak, burada görevli psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı unvanındaki personelimiz tarafından çocuk ve taraflar ile iletişim kurulacak, çocuğa nasıl davranılması gerektiği konusunda rehberlik edilecek ve akabinde velayet sahibi çocuğu teslim alacaktır. Taraflar arasında gerçekleşen bu işlemler için herhangi bir ücret talep edilmeyecek, tüm giderler Adalet Bakanlığı bütçesi tarafından karşılanacaktır. Bu minvalde hizmet verecek olan çocuk görüşme merkezimizin Silifke ilçemize kazandırılmasında ve faaliyetlerine başlamasında desteğini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamımız olmak üzere tüm emeği geçenlere ve koordinasyon kurulu üyelerimize teşekkür eder, söz konusu uygulamanın ve çocuk görüşme merkezinin bu alanda hizmet bekleyenlere, ilçemize ve yargı camiasına hayırlı, uğurlu olmasını temenni ederim.” dedi.

  Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Silifke Kaymakamı Abdullah ARSLANER, Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER ve diğer misafirler çocuk görüşme merkezini gezerek incelemelerde bulundu.

  Adres

  Yeni Mahalle 321_2 Sokak No:5 Taşucu Yolu Üzeri Silifke/MERSİN

  Telefon

  (0324) 713 09 10

  Fax: (0324) 713 09 15

  E-Posta

  silifkecbsisaretadalet.gov.tr