Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Silifke Adliyesinde Kitap Bağış Kampanyası
  20.01.2023

  Adalet Bakanlığı tarafından "Kitap İyileştirir" sloganıyla ülke genelinde başlatılan "Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası" çerçevesinde Silifke Adliyesinde kitap bağış standı kuruldu.

  Kampanyanın açılış programına, Silifke Belediye Başkanı Sadık ALTUNOK, Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER, Silifke Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat KORKMAZ, Baro Temsilcisi Avukat Onur İSLİM, İlçe Emniyet Müdürü İsmail PETEK, İlçe Jandarma Komutanı Bülent KESKİNSOY, adalet teşkilatı mensupları, ilçe kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

  Kitap Bağış Kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER, "Ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı ile ulaşılmak istenilen temel amaç, hükümlünün yeniden suç işlemesini engelleyici etkenleri güçlendirmek, sosyalleşmesini teşvik etmek, mevzuata ve toplumsal kurallara saygılı bir birey olarak ıslah edilmesini sağlamak ve toplumu suça karşı korumaktır. İnfazın bu temel amacı doğrultusunda; ceza infaz kurumlarımızda hükümlü ve tutukluların kendilerini geliştirmeleri, boş zamanlarını etkin bir şekilde kullanmaları amacıyla kütüphaneler bulunmaktadır. Silifke Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanemizde 4.300 civarı kitap bulunmaktadır. Bununla birlikte Silifke Halk Kütüphanesinde bulunan 21.000 civarı kitaptan da hükümlü ve tutuklular faydalanmaktadır. Ceza infaz kurumu kütüphanesindeki kitap sayısının arttırılması için Bakanlığımız tarafından başlatılan kitap bağış kampanyası 15 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecektir. Hükümlü ve tutukluların iyileştirme ve ıslah çalışmaları kapsamında başlatılan bu kampanyanın hayırlı uğurlu olmasını diler, tüm katılımcılara ve kampanyaya katkıda bulunacak olanlara şimdiden teşekkür ederim." dedi.

  Adres

  Yeni Mahalle 321_2 Sokak No:5 Taşucu Yolu Üzeri Silifke/MERSİN

  Telefon

  (0324) 713 09 10

  Fax: (0324) 713 09 15

  E-Posta

  silifkecbsisaretadalet.gov.tr