Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  2022 yılı uzlaştırma değerlendirme toplantısı yapıldı
  23.01.2023

  Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya uzlaştırma bürosundan sorumlu Cumhuriyet savcısı Özge YILDIRIM KORKMAZ, uzlaştırma bürosu personeli ve Silifke Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonuna bağlı uzlaştırmacılar katıldı.

  Toplantıda Silifke, Anamur, Aydıncık, Gülnar ve Mut ilçelerinde gerçekleşen adli olaylar kapsamındaki uzlaştırma dosyalarına ilişkin veriler değerlendirildi. 2022 yılına ilişkin verileri paylaşan Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER yaptığı konuşmada "Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunca 2022 yılında toplam 2.312 dosyadan, 1.136 adedi uzlaştırma ile sonuçlanmıştır. Genel başarı oranı % 49,13 olarak değerlendirilmektedir. Silifke Ağır Ceza bölgesi olarak 2022 yılını geride bırakırken 2023 yılında uzlaştırma anlamında daha büyük hedefler belirledik. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte bölgemizde uzlaşma kültürünün yerleşmesi ve uzlaştırma oranının artırılması için her türlü desteği sağlamayı planlıyoruz. Bu vesileyle adli yargı çevremizde görev yapan uzlaştırmacılara emek ve gayretlerinden ötürü teşekkür ediyor, planladığımız hedefler doğrultusunda özverili çalışmalarının devamını bekliyoruz." dedi.

  Uzlaştırma işlemlerinde yaşanan sorunlara ilişkin soru, görüş ve önerilerin dinlenilmesi ile mevcut uygulamaların geliştirilmesi yönünde karşılıklı fikir alışverişinin akabinde Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER tarafından, 2022 yılı uzlaştırma verilerine göre en yüksek başarı oranını sağlayan Uzlaştırmacı Erdal COMART'a plaket takdim edildi.

  Adres

  Yeni Mahalle 321_2 Sokak No:5 Taşucu Yolu Üzeri Silifke/MERSİN

  Telefon

  (0324) 713 09 10

  Fax: (0324) 713 09 15

  E-Posta

  silifkecbsisaretadalet.gov.tr